Tylnicki

Portal branżowy

Przystanki autobusowe

Przystanki autobusowe

Starostwo Powiatowe w Legionowie ogłosiło przetarg na wyłonienie firmy, która wyremontuje i przebuduje najbardziej zniszczone zatoki i przystanki autobusowe przy drogach powiatowych.

Część przystanków i zatok autobusowych w powiecie legionowskim jest w  złym stanie technicznym. Naprawy wymagają zatoki autobusowe, których betonowe nawierzchnie są popękane i zniszczone, natomiast woda opadowa i roztopowa rozchodzi się powierzchniowo przez co często zalegają ogromne kałuże. Na początek Starostwo Powiatowe w Legionowie postanowiło odnowić i wyremontować pięć najbardziej wyeksploatowanych zatok autobusowych znajdujących się przy drogach powiatowych

Grupa nieformalna „Przyjaciele wsi” przygotowała projekt „Przystanek jak malowany” i pozyskała na jego realizację środki z Funduszu Akumulator Społeczny. Zakupiono niezbędne materiały – farby i pędzle. Przystąpiono do pracy. W ramach projektu pomalowane zostaną przystanki w Ankamatach (na zdjęciach), Poliksach, Miniętach i na ul. Betoniarzy w Dzierzgoniu. Wszystkie wiaty przystankowe będą przedstawiać malownicze powiślańskie pejzaże. Np. w Ankamatach pojawił się charakterystyczny wiatrak, stojący na jednym z pobliskich wzgórz.

Ławki postawione zostaną w lokalizacjach, o które wnioskowali mieszkańcy. Pojawią się na 7 przystankach przy Trakcie św. Wojciecha i 3 przy ul. Starogardzkiej. Ławki zyskają też przystanki na ulicach: Marynarki Polskiej, Cygańskiej Górze, Smoluchowskiego, Pokoleń Lechii Gdańsk, Małomiejskiej, al. Hallera, Wałowej, Uczniowskiej, Telimeny i Świtezianki. Poniekąd drobiazg, a wpływa nie tylko na komfort pasażerów, ale też na ich bezpieczeństwo. Osoby oczekujące na autobus nie będą stały tuż przy ulicy, a siedziały na ustawionych w bezpiecznej odległości od jezdni ławkach bądź przy nich się gromadziły.

TopGroup – wiaty przystankowe

dział: Top Architektura

Niemysłowice 154 48-200 Prudnik
(magazyn Wrocław)tel. +48 77 546 21 08fax +48 77 546 21 01mobile +48 600 523 533

email: biuro@toparchitektura.pl

producent ławek betonowych

szlabany leśne

palarnia zewnętrzna

mała architektura producent

Dodaj komentarz

Powrót do góry