Tylnicki

Portal branżowy

Centrum medyczne

Centrum medyczne

W pawilonach przy ulicy Konopnickiej 5 na osiedlu Bocianek w Kielcach ruszyło właśnie Centrum Medyczne „Zdrowie”. Powstanie w tym miejscu przychodni ucieszyło bardzo okolicznych mieszkańców, ponieważ wreszcie będą mieli blisko do lekarza.

– Ludzie zapisują się masowo, musieliśmy dodrukowywać deklaracje i wydłużyliśmy czas ich zbierania – mówi Michał Bator, dyrektor operacyjny placówki. – Deklaracje pomagają wypełniać mieszkańcom pracownicy przychodni.

Nowa przychodnia zaczęła działać 2 listopada. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18.

To już piąta placówka Centrum Medycznego „Zdrowie”, wcześniej powstały przy ulicy Warszawskiej 30, Karczówkowskiej 45 w Kielcach, w Mąchociach Kapitulnych i Masłowie.

– Na osiedlu Bocianek na początku będą przyjmować interniści, lekarze medycyny rodzinnej, pediatrzy oraz pielęgniarki środowiskowe i położne – informuje Anna Rezner, właścicielka przychodni.

– Powstał również punkt pobrań i punkt szczepień. Na dalszym etapie działania przychodni sprawdzimy jakie jest zapotrzebowanie na usługi specjalistyczne, by móc je stopniowo wprowadzić dla dobra chorych. Wiadomą rzeczą jest, że pacjenci zawsze czekają na leczenie specjalistyczne. Każdy będzie zarejestrowany na konkretny dzień i godzinę, choć wiadomo, że teraz w okresie nasilającej się pandemii istnieją pewne niedogodności w przyjmowaniu chorych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 41 201 01 01.

– Zrobimy wszystko co jest możliwe, aby w obecnej ciężkiej sytuacji chorzy byli zadowoleni z naszych usług – dodaje dr Witold Rezner, kierownik medyczny. – Wszyscy chcielibyśmy, aby sytuacja jak najszybciej wróciła do normalności.

Umowę najmu centrum Expo Kraków na szpital tymczasowy podpisało w poniedziałek województwo małopolskie. Dokument dopełnia formalności, bo lecznica powstaje na terenie obiektu od kilku tygodni, przy czym infrastruktura tlenowa jest tu już prawie gotowa.

Sygnatariuszami umowy są wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezes firmy Targi (właściciel i operator Expo Kraków) w Krakowie Grażyna Grabowska i prezes Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera Artur Asztabski.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wyjaśnił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że podpisanie umowy następuje dopiero teraz, ponieważ trwały negocjacje z właścicielem centrum Expo przy ul. Galicyjskiej. Podkreślił, że chodziło przede wszystkim o kwestie finansowe i o to, aby żadna złotówka nie była wyrzucona w błoto, lecz trafiła na ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Centrum medyczne ArsMedis sp. z o.o. Chirurgia sp. k.
z siedzibą we Wrocławiu,
ul. Wyszyńskiego 110, 50-307 Wrocław

komórki macierzyste cena

prywatna klinika onkologiczna

prywatna klinika pulmonologiczna

artroskopia kolana wrocław

Dodaj komentarz

Powrót do góry